Blog

Tatil yerleri.. Çeşme

Tatil yeri olarak Çeşmeyi tercih edenlerdenseniz, o kadar kalabalığa rağmen şirin sokakları ve plajlarında eğlenceli zaman geçirirsiniz. Yoğun ilgi nedeniyle her yıl yenilenen ve arka arkaya açılana beach Club’ları , Aya Yorgi koyu ile tatilcilerin tercih yeri olan Çeşme sakin mekanlarını da bulabileceğiniz bir yer.
Ünlü Ilıca Plajı ise, Ülkemizin Mavi Bayraklı Plajlarının aşında geliyor. Tertemiz, berrak denizi ve kumsalı ile eşsiz yerlerden biri. Suyunun derin olmaması özellikle çocukları olan aileler için büyük avantaj.. Gerçi denizi sıcak. Hem de çok sıcak. Serinlemek biraz güç olsa da güzel.
Altınkum, Çeşme’ye 8-10 km. uzaklıkta bir diğer yeri. Çeşmeye göre denizi biraz daha serin.
Çeşme’ye gelip Alaçatı’ya gitmemek olmaz. Taş evleri, yemek yerleri, yerel pazarı ile dinlenip, eğlenirken alış veriş yapabileceğiniz ve aynı zamanda sörf severlerin tercih yeri …
Çeşme’ye gelip nerede kalabilirim diyorsanız; Sheraton Otel’i, Ilıca Oteli, Piril Otel’i seçebilirsiniz.
Nerede yemek yiyebilirim derseniz de, ilk akla gelenler; midye dolma, kumru ve süt darı yemek yeri; Dalyan Balıkçı Hasan çok meşhur. Onun dışında, Kumrucu Şevki, Lavanta Restaurant, Kalamata Restaurant alternatif olabilir.
KAYNAK: HangiModa